...

İSTANBUL Transfer

İSTANBUL Transfer

Ensa Travel olarak eğitimli ve yabancı dil bilen sürücü kadromuz, güvenli ve konforlu VIP araçlarımızla sizi İstanbul'un herhangi bir noktasından gideceğiniz yere güvenli ve dakik bir biçimde ulaştırıyoruz. Tüm sürücülerimiz İstanbul'un turistik, tarihi ve merkezi yerlerini bilmektedir. Ayrıca etkin bir biçimde navigasyon kullanarak size zaman kazandırır. Her transfer sonrasında araçlarımız dezenfekte edilmektedir.

İGA İSTANBUL HAVAALANI (ISL)

İstanbul'da iki adet sivil havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan en büyüğü ve en önemlisi İstanbul Havalimanıdır. İGA İstanbul Yeni Havalimanı, şehrin Avrupa Yakası’ndaki Karadeniz kıyısı yakınlarında yer almaktadır. Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki bölgede inşa edilen Yeni Havalimanı’nın yakınlarındaki başlıca yerleşim yerleri Çatalca ve Göktürk-Arnavutköy olarak gösterilebilir. Terkos Gölü de, havalimanının yakınındaki bir diğer noktadır. İstanbul Yeni Havalimanı Taksim’e 52.9, Bakırköy’e 55.8 ve Kadıköy’e 64.8 kilometre uzaklıkta bulunur. 76.5 milyon metrekarelik bir alana kurulu olan IGA Istanbul Yeni Havalimanı, ilk fazda 90 milyon, tüm fazlar tamamlandığında ise yılda 200 milyon yolcu ağırlayabilecektir. İGA İstanbul Yeni Havalimanı’ndan 350’den fazla destinasyona uçuş sağlanabilmektedir. Tasarımını İstanbul’un kültürel mirasından alan Yeni Havalimanı, yolcular için özel bir deneyim sunmayı hedeflemektedir. Check-in ve bagaj işlemlerini hızlandıracak uygulamaların yer aldığı yapının, dünyanın en büyük aktarma noktası olması beklenmektedir. İGA İstanbul Yeni Havalimanı, ferah bekleme alanları, farklı lezzetler sunan yeme içme alanları ve ilk kez Türkiye pazarına girecek olan markaların duty free mağazalarıyla, yolcularının konforlu bir seyahat yapması için tüm imkanların düşünüldüğü bir noktadır.

Kurumumuz İstanbul Havalimanına en fazla transfer gerçekleştiren ulaşım firmalarından biridir. Portföyünde bulunan 4-5 yıldızlı oteller, butik oteller, global firmalar, kurumsal acentalar, konsolosluklar ve bireysel satışları sayesinde yaz aylarında sadece İstanbul Havalimanına aylık bine yakın transfer gerçekleştirmektedir.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI (SAW)

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Pendik İlçesi’nde inşaa edilen İstanbul'un 2. havalimanıdır. Dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen'in adı havalimanına verilmiştir. Türkiye’nin önemli havalimanlarından olan Sabiha Gökçen Havalimanı 2001 yılında hizmete girmiştir. Sabiha Gökçen Havalimanı 655 hektarlık bir açık alan üzerine kurulmuştur. Havalimanının işletmesi İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş (ISG) tarafından yürütülmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı fonksiyonel mimarisi ile de dikkat çekmektedir. Havalimanı gerek stratejik konumu, gerek ulaşım olanakları gerekse de kullanım alanları ile Türkiye’nin önde gelen havalimanlarından bir tanesidir. Tasarımında çevre dostu malzemelerin kullanıldığı havalimanının güneş ışığından maksimum fayda sağlanmasına imkân verecek nitelikte tasarlanmıştır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın özellikleri;

 • Yıllık 25 milyon yolcu kapasiteli toplam 200 bin metrekare alana terminal binası
 • 112 adet check-in bankosu, 24 adet self check-in kiosku
 • Gelen ve giden yolcular için 20’şer adet pasaport kontuarı
 • 34 yolcu uçağa biniş kapısı
 • Dünyanın önde gelen markalarının satışa sunulduğu toplam 4.500 m2 Duty-free alışveriş alanı,
 • Yiyecek ve içecek sektörünün önde gelen markalarının hizmet verdiği 5.000 m2 lik restoran ve kafe alanı
 • Posta Ofisi, banka şubeleri, araç kiralama ofislerini barındırmaktadır.
 • 3 adet yelken lounge ve CIP salonları,
 • 200 kişi kapasiteli, 400 m2’lik konferans merkezi,
 • 4.718 araç ve 72 otobüs kapasiteli dört katlı otopark,
 • Terminal binası ile bağlantılı iki katlı VIP binası
 • 8 adet en büyük gövdeli (IATA kod E) veya 16 adet orta gövdeli (IATA kod C) uçağa eş zamanlı hizmet verebilecek çoklu uçak park ettirme sistemi...

 

Sabiha Gökçen’in Uçuş Pisti ve Park Alanları

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın 3 bin metre uzunluğunda iki pisti ve 55 uçak kapasiteli park alanı da bulunmaktadır. Havalimanında 22 uçağa 5 bin metre küplük akaryakıt deposundan yakıt da verilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı için gerekli bilgiler;

 

 • Sabiha Gökçen Havalimanı ile ilgili öğrenmek istediklerinizi dış hatlar danışma için 0216 588 85 85 nolu telefondan, İç hatlar danışma içinse 0216 588 86 86 no’lu telefonlardan öğrenebilirsiniz.
 • terminallostfound@sgia.aero e-posta adresinden havalimanında kaybedilen eşyalar için başvuru yapılabilir. Aynı zamanda 0216- 588 86 50 no’lu telefonu arayabilirsiniz.
 • THY ve Anadolujet yolcuları kayıp eşyaları için 0212 463 65 19 nolu telefonu arayabilirler. Pegasus yolcuları ise kayıp eşyaları için 0216 588 88 62 no’lu numaradan yardım alabilirler.
 • Havalimanında konaklamak isteyenler 4 katlı, 128 odalı ISG Airport Hotel'i kullanabilir. Bilgi için: 0216 588 5000
 • Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iki katlı vip terminali bulunmaktadır. 400 metrekarelik bu vip alanı gerek yerli gerekse de yabancı devlet görevlileri ile vip konuklar faydalanmaktadır. Bilgi için: 0216 585 5452 / 5457
 • Resmi websitesi: sabihagokcen.aero

İstanbul'daki iki havalimanında da henüz raylı ulaşım bulunmamaktadır. Ensa Travel ile uygun, zamanında, konforlu ve hijyenik bir biçimde iki havalimanına da ulaşım sağlarsınız.